Víte, jak si vypočítat úrok u půjčky?

Půjčky jsou všudypřítomným artiklem, který využívá spousta lidí. Vliv na to má nejenom kvantum bankovních a nebankovních poskytovatelů, ale i fakt, že k penězům se můžete leckdy dostat opravdu jednoduchým a rychlým způsobem.

Číst celý článek…

Sjednejte si cestovní pojištění ze zahraničí, přes internet a během 5 minut

Cestovní pojištění je důležitým dokladem při jakékoliv cestě za hranice České republiky. Ať už je to pracovní schůzka s významným klientem nebo dovolená s celou rodinou. Vždy byste měli myslet na to, že cestovní pojištění je nutné sjednat ještě před odjezdem z ČR. Jakákoliv nehoda se vám totiž může stát i kilometr za hranicemi, kde se na zdravotní služby klasické pojištění jednoduše nevztahuje.

Číst celý článek…

Vyvarujte se častým chybám při žádosti o úvěr, které vás připraví o peníze

Peníze potřebuje v dnešní době k životu každý. Není se proto čemu divit, že lidé s nadšením volí bankovní a nebankovní půjčky pro realizaci svých snů. Jednou je to nové vybavení do domácnosti, podruhé automobil a potřetí zase úhrada nedoplatku za energie. Možností je v tomto směru více než dost. Bohužel velká spousta žadatelů si neuvědomuje několik zásadních věcí a podceňuje žádosti o úvěr. Jestliže se nechcete upsat nevýhodným půjčkám a zbytečně si dělat problémy, pak si přečtěte pár níže uvedených a hlavně hodnotných rad. Při jejich dodržování budete mít jistotu, že rozhodně nešlápnete vedle.

Číst celý článek…

Potřebujete peníze opravdu rychle? Řešením může být kontokorent na vašem běžném účtu

Kontokorent je produktem, který se velice často objevuje v souvislosti s úvěry. Ono ve své podstatě jde o takový druh půjčky, jež si u mnohých klientů získává značné obliby. A to nejenom ten u bank, ale také u nebankovních společností. Abyste poznali kontokorent do nejmenšího detailu, dopodrobna vám jej osvětlíme a popíšeme. Prostřednictvím tohoto článku zjistíte, co to vlastně kontokorent je, k čemu se využívá, jak vysoké se s ním pojí úrokové sazby a mnohé další informace.

Číst celý článek…

Obáváte se, že nebudete mít na řádné splácení půjček a dalších dluhů? Využijte konsolidaci

Půjčky jsou prostředkem, který vám pomáhá dosáhnout svých cílů daleko rychleji. Nástroj, díky němuž máte šanci vyhnout se mnohým nepříjemnostem. Zároveň jde o pomyslného strašáka, jenž vás může dostat do neblahé životní situace. A to takové, že své stále narůstající dluhy už nejste schopni splácet a vystavujete se riziku exekuce.

Číst celý článek…

Znáte všechny finanční výdaje spojené s hypotékou? Víte, kde utrácíte tisíce?

Hypotéční úvěry patří k velice oblíbeným. Není se čemu divit, protože prezentují v podstatě jeden z nejzákladnějších způsobů, jak se dopracovat k vlastnímu bydlení bez toho, aniž byste vlastnili spoustu finančních prostředků. A to i přesto, že Česká národní banka vydala řadu doporučení v rámci snižování hodnoty LTV. Jde o maximální možnou výši hypotéčního úvěru, jíž mohou zájemci získat.

Číst celý článek…

Konsolidujte své dluhy ve dvou – ušetříte a získáte lepší kontrolu nad svými financemi

Konsolidace úvěrů je službou, která v současnosti nachází stále větší uplatnění. Zajímají se o nic především lidé mající více, jak jeden dlužný závazek vůči libovolné bankovní nebo nebankovní společnosti. Důvod je pochopitelně zřejmý. Prostřednictvím konsolidace lze totiž sloučit více půjček najednou a domoci se lepších splátkových podmínek.

Číst celý článek…

Úrokové sazby nebankovních půjček dohání bankovní sazby

Ještě zhruba před rokem jste touto dobou mohli narazit na finančním trhu na spoustu nabídek úvěrů. Vedle těch bankovních to byly i ty nebankovní. Za nimi bohužel stále řada lichvářů a podvodníků. Jejich úrokové sazby byly astronomické a lidé se kvůli nim často dostávali do dluhových pastí. Takovým časům už je naštěstí konec.

Číst celý článek…

Dobré vědět: Úroková sazba, co znamená a jak se počítá?

Hypotéční a spotřebitelské úvěry jsou dnes velice využívanými peněžními produkty pro financování nejen vlastních potřeb a věcí týkajících se nemovitostí. Při jejich výběru se základním pilířem stává úroková sazba. To ví bezpochyby každý člověk. Jen málokdo však zná význam tohoto pojmu a je schopen si spočítat jeho hodnotu.

Číst celý článek…

Čtyři případy nesprávného používání kreditní karty, vyvarujte se jich!

Kreditní karty jsou všudypřítomným a využívaným platebním nástrojem. Možná i díky tomu občas zapomínají na jistou obezřetnost a nakládají s tímto bankovním doplňkem poněkud nedbale. Jestliže si chcete ověřit, zda jste zodpovědným či nezodpovědným uživatelem kreditní karty, předčtěte si následující chyby týkající se tohoto finančního prostředku.

Číst celý článek…

Starší články